14 Şubat 2012 Salı

İnanılmaz kampanya!

Kişiye göre davranmayı meziyet olarak gören insanların sayısı küçümsenecek gibi değil. Tartışılması gereken bir konudur.Nabza göre şerbet vermek değil sorguladığım.


Varan 1; benim saygı anlayışım neden başka birine göre değişsin?Ki böyle şeyler otonomdur. Birine karşı davranışın veya söylenen sözün kalıbını özel durumlar dışında düşünmezsin. Karaktersizlik de bir anlayış biçimidir o zaman.


Varan 2; ciddiyet.Samimi davranmakla karıştırılmamalı ciddiyet.İnsan mizacına göre değişkendir.Bunun yanında kişiye bağlı ciddi duruyorsan dibinden ayrılmadığın arka taraflar mevcuttur.Hoş mudur?Değildir.


Varan 3; bugün bir yazı okudum.Oğlan eski kız arkadaşıyla nasıl başladıklarını anlatıyor.Daha bir defa görmüş kızı,bir vesileyle oğlandan numarasını almış o sırada.Aynı okuldalarmış içme sözü vermiş bir de!Aradan zaman geçiyor,kızdan bir mesaj "evde yalnızım korkuyorum bu gece bende kalır mısın?". 


Şimdi,kaç tane erkek böyle bir teklifi kabul etmez?Gayet açık bir teklif.Gururu olan biri "kusura bakma gelemem" der, biter olay.Sonuçta one night stand lik bir durum değil bu.Aynı okuldasın.Az veya çok, o kızı görünce rahatsız hissedeceksin.


İnsanın hayat felsefesi belli bir duruş getirmiyorsa orada bir sıkıntı vardır.Bunu meziyet görenler pek acınası gözümde.


Varan 4; mevlana aşığı olduğunu iddia eden insanlara tahammülle geçiyor hayat gailesi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder